Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Wieżą

36dfc0d54bb05dd8ff1cad95b5b75178.jpg

O Nas
Gospodarstwo położone na terenie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego ,w dorzeczu rzeki Odry, w pobliżu jezior: Mętno/136 ha/,Ostrów /86 ha/ (I klasa czystości wód ) i stawów rybnych. Malowniczo wkomponowane w tereny leśne, obfitujące w grzyby , jagody, zwierzynę łowną, rzadkie okazy flory i fauny.
Baza wypadowa do wycieczek po szlakach turystycznych pieszych , rowerowych i konnych. Pomniki przyrody i historyczne ( Cedynia, Chojna, Siekierki) gwarantują ciekawy , prawdziwy relaks w nieskażonym środowisku.

W skład gospodarstwa wchodzi dworek z XIX  w.  i oficyna dworska – obecnie hotel myśliwski ( zabudowa ryglowa) .Do dworku przylega zabytkowy park ( 7 ha) założony na przełomie XVIII-XIX w. (dęby , jesiony, klony , lipy , drzewa egzotyczne) z kamienną wieżą widokową 25 m wysokości .Wokół dziedzińca ciągną się  zabudowania gospodarskie i stajnie z 1914 r.
Na co dzień zajmujemy się  hodowlą krów mięsnych , koni i działalnością agroturystyczną. Uprawiamy  tez zboża. Rozpoczęliśmy działania mające na celu przekształcenie naszego gospodarstwa w gospodarstwo ekologiczne.
       Po wielu latach spędzonych w Szczecinie zdecydowaliśmy się osiąść na wsi.
Urzekła nas panująca tu atmosfera spokoju i harmonii między przyrodą a ludźmi, urokliwy zakątek i możliwość obcowania ze zwierzętami.


Copyright 2009-2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę